| aratce a întrebat:

Pot da examenul de bacalaureat mai devreme? Ma pot inscrie, fiind clasa a 11a, la sesiunea de anul acesta din toamna/vara? Va rog raspundeti numai daca informatia este certa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te prezenta la examenul de bacalaureat exista o conditie obligatorie, respectiv sa fii absolvit liceul, ori acesta are, cel putin, 12 clase, asa ca nu te poti prezenta la bacalaureat dupa cl. a XI-a.

| aratce explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles. Multumesc.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi înscrie la examenul de BAC dacă NU ai absolvit liceul ( adică minim cele 12 clase )!

Toate cele bune.