| Mihai129191 a întrebat:

Pot da sala cu buletinul de 14 ani dacă îmi expira la vârsta de 19 ani?
Gen acum pe 6 octombrie fac 18 ani și sala o dau pe 7 octombrie...și buletinul de 14 ani îmi expira la data de 06.10. 2023

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, avand in vedere ca valabilitatea CI expira abia anul viitor.
P.S. Gandirea ta, ca si altora, este total gresita. Nu exista CI de 14 ani, 18 ani, etc, exista doar CI valabile pana la data inscrisa.

| Mihai129191 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns...ca nici instructorul meu nu stia asta...

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti!