| KyaSnd a întrebat:

Pot iesi din tara daca peste 24 de zile imi expira pasaportul? a rog este urgent!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde vrei sa mergi. Daca mergi in spatiul UE nu ai nevoie deloc de pasaport. Pasaportul este valabil pana in ultima zi, ai grija sa nu iti expire in timp ce esti plecat si sa ai probleme la intoarcere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de tara in care vrei sa mergi. Sunt unele tari, de ex. Elvetia, care nu accepta intrarea cu mai putin de 6 luni inainte de expirarea termenului de valabilitate a pasaportului. Uita-te la conditiile de calatorie in tara unde vrei sa mergi.
De asemenea, in tarile UE, poti calatori si numai cu cartea de identitate. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tarile UE, poti circula doar cu Cartea de Identitate.In rest ai nevoie de pasaport.

| eu1893 a răspuns:

Poti iesi si cu buletinul daca ai peste 18 ani happy acum depinde si in ce tara vrei sa mergi