| alina_6167 a întrebat:

Doresc sa stiu daca pot tranzita Norvegia cu pasaportul care expira peste 3 zile. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daca ai noroc, darolling on the floor
legea lor spune ca pasaportul trebuie sa mai aiba valabilitate minim 6 luni.

| alina_6167 explică (pentru a1doru):

Multumesc. Dar nu ma ajuti cu nimic.Eu stiam de cel mult 3 luni dar asta in caz de sedere acolo, deoarece nu ai dreptul sa stai pe teritoriul lor mai mult de 90 de zile in termen de 6 luni. Problema este ca eu doar tranzitez teritoriul nu doresc sa stau acolo.

| a1doru a răspuns (pentru alina_6167):

Ai dreptate, minimum 3 luni valabilitate.din viteza am tastat 6. tu poti incerca daca tii cu tot dinadinsul.iti urez multa bafta.

| alina_6167 explică (pentru a1doru):

Multumesc mult. O sa plec in Romania sa imi fac actele din nou deoarece si buletinul imi expira in ianuarie. Eu si sotul meu eram doar in tranzit in Norvegia, noi fiind in drum spre Suedia. Multumim.