| Anonim19991999 a întrebat:

Pot ieși din țară din România sa plec în Germania cu avionul sau cu transportul pe vremea pandemiei de Covid19?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu masina personala sau chartere speciale care te duc la munca pe baza de adeverinta de la angajator poate poti

| JicaContra a răspuns:

Sa te intorci in rrrominica, DA (ai dreptul asta)
sa pleci la munca CU ACTE, iar da (tarile bogate au bagat obligativitatea pentru tarile sarace sa dea "dreptul" asta, ca sa nu ramana ele fara forta de munca)

altvceva, NO WAY, si uita granita, pana la granita te opreste politia, iti da amenda, de te capiaza si apoi te baga in izolare 2 saptamani, dupa care te excorteaza inapoi

ce vrei tu e turism, TURISMUL E INCHIS IN TOATA EUROPA... PUNCT!

| Justme32 a răspuns:

Trebuie să ai o adeverință de la locul de muncă din Germania dar mi se pare că s-au interzis cursele către Germania. Stai acasă până 15 mai

| Frank51 a răspuns (pentru Justme32):

Am pe cineva in Germania si mi-a zis ca prin Austria se poate trece, problema este la granita cu Ungaria. Alta problema este lipsa transporturilor, singura modalitate ar fi masina proprie.

| Justme32 a răspuns:

STAI ACASĂ! 15 mai nu mai e mult

| Tian44 a răspuns:

Cu avion privat ai ceva sanse, dar mici happy in rest nu