| Feelings14 a întrebat:

In iulie vreau sa plec in Germania la fratele meu cu avionul. problema este ca cica nu am voie sa plec singura in avion, insa din Germania in Romania ma pot intoarce singura. nu merge sa fac acte de la parintii pentru a pleca singura? cum merge chestia asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de o declaratie a parintilor, autentificata de un notar public, prin care declara ca sunt de acord sa pleci in Germania si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion, indicand compania aviatica si numarul zborului.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți pleca fără acordul scris al părinților!
Pa, pa.

| Feelings14 explică (pentru Legiuitoarea):

Deci merge cu acordul parintilor? Si fara insotitor.

| michelia a răspuns:

Mergi la notar cu ambii parinti si iti vor face o procura speciala.

| sweetys a răspuns:

Daca ai sub 18 ani iti trebuie un document semnat de ambii parinti, eu am facut rost de el de unde se fac pasapoartele, de asta trebuie sa se intereseze parintii tai

| Feelings14 explică (pentru sweetys):

Deci merge cu acul acela de permisiune?