| Xperia a întrebat:

Pot vota daca am buletinul expirat?

Răspuns Câştigător
| vali1985 a răspuns:

Nu poti vota.

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Iti puteai rezolva buletinul in doua zile. prea tarziu acum

| ÐÿÅ a răspuns:

Cei care au buletinul expirat nu pot vota, dar mai au timp să intre în legalitate.
n scopul asigurării condiţiilor necesare desfăşurării în condiţii optime a proceselor electorale din data de 10.06. 2012, în considerarea prevederilor Planului general de măsuri privind menţinerea şi asigurarea ordinii şi siguranţei publice, premergător şi pe timpul desfăşurării alegerilor pentru autorităţile administraţiei publice locale din anul 2012, Direcţia Judeţeană de Evidenţă a Persoanelor Cluj, instituţie publică de interes judeţean care funcţionează sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj va adapta programul de lucru cu publicul astfel încât să se rezolve în mod operativ solicitările privind eliberarea documentelor de identitate persoanelor cu drept de vot.

Astfel, programul de funcţionare a Direcţiei în data de 09.06. 2012 este între orele 08, 00 - 16, 00, urmând ca în data de 10.06. 2012, instituţia să fie activă între orele 08, 00 - 21, 00.

| Alexycys2000 a răspuns:

Nu...nu ai votat?