| purEvil a întrebat:

Poveste lunga pe scurt! mi.a fost luat persmisul pe autostrada in Slovenia ca asigurare ca o sa imi platesc amenda de 150 euro pe care am primit-o din cauza ca am uitat sa imi iau rovinieta.Permisul mi.a fost eliberat in Italia(acolo am facut scoala) deci intrebarile mele sunt:

1.Permisul este tot in Slovenia sau a fost trimis in Italia?(mentionez ca a trecut o luna si 2 saptamani de cand s-a intamplat ce am scris mai sus)

2. Daca permisul nu a fost trimis in Italia, o sa am coplicatii la ridicarea lui din Slovenia sau o sa fie ceva simplu de genu' platesc amenda si imi ridic permisul de conducere?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri! primul raspuns folositor primeste funda! scuzati categoria!

1 răspuns:
| wertss a răspuns:

Salut!
Cu siguranta nu a fost trimis in Italia, deoarece eu am permisul de Romania si m-i-a fost luat in Spania, si la fel mi l-au predat in Spania.
Iar la eliberare, in mod normal nu ar trebui sa existe complicatii, doar daca nu te duci la sediul de politie unde t-i-a fost ridicat.
In mod normal, Ex: daca ti-l confisca in Bucuresti, nu o sa te trimita la Brasov sa sa-l ridici.
Iti urez multa bafta!