| adelina19 a întrebat:

Procurori sau avocati intr-o firma privata?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica procuror in firma privata? Tu ai macar o vaga idee cu ce se ocupa un procuror? Sa stii ca nu procura nimic, deci...chiar NU poate exista asa ceva intr-o firma privata.

| adelina19 explică (pentru ardnaxur1961):

Stiu cu ce se ocupa. probabil ca stiu cu ce se ocupa mai bine decat tine. si stiu ca ei sunt angajati de ministerul public. vroiam sa vad daca e mai bine sa fii la stat sau la privat. cam asta era sensul intrebarii mele.batting eyelashes

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru adelina19):

In cazul asta, poate era bine sa formulezi intrebarea clar, de la bun inceput. Nu ca pe o telegrama si sa ne lasi pe noi sa ghicim restul de cuvinte.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Avocat sa nu fii, fiindca poti baga la puscarie si oameni care nu au gresit cu nimica si vei fii urata de anumite persoane, asa ca aleg sa muncesc ca medic intr-un spital privat.

| LouLi a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Nu avocatul ii "baga la puscarie", ci instanta, pe baza invinuirii aduse de procuror.
Inainte sa vii cu acuze la adresa profesiei, informeaza-te!

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru LouLi):

In fine bafta

| LouLi a răspuns:

Cum vine asta?
Procurorii lucreaza in numele si pentru Ministerul Public. Nu pot lucra intr-o firma privata happy

| adelina19 explică (pentru LouLi):

Nu am zis asta. am pus intrebarea cu sensul daca e mai bine sa lucrezi pentru Ministerul Public sau pentru o firma privata.

| LouLi a răspuns:

E o diferenta prea mare intre cele doua, in ceea ce priveste activitatea desfasurata, pregatirea profesionala sau remuneratia asa ca nu prea poti face comparatie.