| anonim_4396 a întrebat:

Pt.copii nascuti dupa data de 27.01.2008 cat timp este concediul prenatal 2ani sau 3ani?

4 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cred ca vrei sa faci referire la concediul pentru cresterea copilului. Acest concediu se acorda mamelor pana copii lor implinesc doi ani. Daca este vorba de un copil cu handicap, acest concediu va fi de 3 ani.

| Beatrice_6624 a răspuns:

2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Perioada este de doi ani pentru creșterea copilului sănătos, iar trei ani pentru cel bolnav.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de unde stii tu cu 2 ani inainte sau si mai rau, cu 3, ca o sa ai copil. Din ce imi aduc aminte, din vremea cind mergeam la scoala, "pre-" inseamna "inainte de..."