| AlexDorinel a întrebat:

România e prima tara din UE care a început vaccinarea celor peste 12 ani.

România are cea mai mare creștere economica din UE în trimestrul 1 2021.

România are printre cele mai mici rate de infecție din UE în ultimul timp.

Avem șanse sa asistam la o revenire a României pe linia de plutire?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand a fost Romania pe linia de plutire comparativ cu UE incat s revenim acolo?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Prostii. Te uiti prea mult la tembelizor.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns:

Chiar daca ar fi cea ai mare crestere economica, dar cu ce se compara. Si cu masina, atunci cand pleci de la 1 km/h la viteza normala cresterea vitezei este mai mare decat atunci cand pleci de la viteza de oras la cea din afara orasului.
Pe timpul comunismului se raporteaza ca in gospodaria lui badea Vasile septelul de animale s-a dublat. Cum? A fatat vaca o vitica.
A mai fost unul in comunismul mondial, pe care foarte putini il cunosc, care a spus ca septelul de animale al URSS va creste de 10 ori in cinci ani. Stie cineva cine era?

| Lukasssz a răspuns:

Romania nu a fost pe linia de plutire niciodata si nici nu vom fi.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Prostii mai mari nu puteai sa zici. Toate măririle astea economice sunt numai în pix. Zi-mi tu mie dacă nu îți merge mai rău în rahatul asta de țară. Toate se scumpesc, se baga taxe peste taxe și tot asa numai sa fure jegurile astea ordinare

| Meme10Meme a răspuns:

Nu crede prostiile lui Cîtu.

| Mopmop a răspuns:

Nu stiu de unde ai auzit tu asta insa ultima data cand am verificat toate mergeau bine numai in campania electorala!

| Dintrebare a răspuns:

Asa multe probleme are Romania, ca nici nu stiu de unde sa incep. Dar nici nu conteaza. Ideea e sa iti iei informatiile din surse care nu au parti prisuri politice. Incearca sa te informezi din surse care prezinta realitatea cat mai obiectiv. Daca te uiti la digi, suntem mai tari ca Germania, avem cei mai tari ministri, imediat ajungem pe marte, iar daca te uiti la antena 3 suntem vai de capu nostru si totul e o teorie a conspiratiei. Niciuna din variante nu e reala. Dar oricum, ca idee, la nivelul uniunii europene suntem dintre aia fraieri, nu dintre aia smecheri

| AC4S4 a răspuns (pentru Dintrebare):

Hai sa nu exageram.
La Digi se pastreaza o oarecare obiectivitate, se expun toate punctele de vedere. Mai au unele derapaje, dar sunt cazuri izolate ale unor invitati.

La Antena3 poti asista la 2 ore continue de conspiratii si dezinformari.
Iar la RomaniaTV conspiratiile sunt de domeniul fantasticului.

Chiar daca nu ma uit la televizor, e mai putin nociv sa vizionezi o emisiune de la Digi, decat o emisiune de la Antena3 sau RomaniaTV.

| DenqOO a răspuns:

NU

| Nicolae131 a răspuns:

Care crestere economica ca eu dau cu 60 de lei in plus pe un plin de motorina. plus multe alte produse care s-au scumpit.De exemplu cam toate alimentele si electricitatea si cam totul