| Meme10Meme a întrebat:

Citu a zis ca o sa avem o mare crestere economica in 2021=]]]]] Voi credeti?

14 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Murim din toate punctele de vedere, de la bani la clima totul e varza de parca s-au vorbit toate necazurile intre ele sa vina intr-unul.
În primul rând având în vedere că încă e pandemie si multe locuri de munca nu pot funcționa la parametri normali nu are cum sa creasca nici o economie.In al doi-le rand daca astea continuă să fure si sa faca rahaturi nu avem din nou nici o sansa se evoluăm.Iar in al trei-lea rand daca rahatul asta de vreme nu isi revine va fi din ce in ce mai nasol.Cel puțin din punct de vedere al domeniului forestier, construcțiilor Si a altor locuri de munca ce funcționează mult mai bine la un climat normal. Pentru ca la noi sunt foarte multe firme in domenii de genul.

| oglindasultanului a răspuns:

Nu sunt preziceri, sunt comenzi poilitice, voi asta nu intelegeti.

| goguPatent a răspuns:

Da o sa avem
si nu zice nici Citu nici Iohannis
o zice FMI din prezicerile lor
si de ce nu am aveam?
Romania nu e deloc dependenta de turism si alte servicii afectate de pandemie. Asa ca avem un avantaj din punctul asta de vedere.

| Meme10Meme explică (pentru goguPatent):

Da, acelasi FMI care ne tine in datorii. Eu vreau sa vad efecte ale cresterii economice. Acei 500000 de someri ce zic?

| goguPatent a răspuns (pentru Meme10Meme):

Pai o sa le vezi la sfarsitul anului... nu?

| DonEduardo a răspuns:

Nu cred o iotă. Cred ca vom avea o scădere economică daca nu trece pandemia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N.ar fi trebuit deja sa.l vedem sau sa.l simtim? Ne apropiem de jumatatea anului si parem mai saraci decat acum 2 ani.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, cred ca Citu delireaza=]]]]

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Politicienii mint de când e lumea - abia acum ți-ai dat seama? Lăsând gluma, pandemia va duce la o criză economică deoarece foarte mulți oameni care lucrau în restaurante sau cluburi au devenit șomeri. Iar rata crescută a dus mereu, după cum ne învață istoria, la o criză economică. Va fi mai rău ca în 2008!

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Logic ca stiu ca minte [desi pentru mine nu e un secret faptul ca Citu este o marioneta retarda], dar am pus intrebarea asta sa vad daca vin PNL-isti sau USR-isti ca suntserios care sa te contrazica cu cele mai tampite ''argumente''.

| Eisenheim a răspuns:

Normal,am crezut în pronosport,caritas,bingo, loto, trimite SMS și câștigi un OZN, votați alianța pisica+șoarece, etc. laughing Pai normal că o să credem și asta, e in ADN-ul nostru să credem chestii din astea

| Meme10Meme explică (pentru Eisenheim):

Dar multi ii cred...

| Eisenheim a răspuns (pentru Meme10Meme):

Da, pentru că oamenii sânt sătui de atâta minciuna, și speră că poate totuși într-un final macar de data asta sa fie adevărat, deși situația actuală nu tinde spre o creștere economică happy

| Meme10Meme explică (pentru Eisenheim):

Citu e o marioneta retarda, nu e vina lui. E vina lui Iohannis=]]]]]] Sau ma rog, Orban.