| blackumafia a întrebat:

Ce meserie ar trebui sa practici in Romania pentru a trai decent?
E o tara frumoasa cu un sistem de rahat,si aproape nimeni nu mai vrea sa ramana,de altfel nici eu nu mai stiu ce sa fac, va cer voua parerea undeva la minim 800-1000 euro lunar ar fi decent in conditiile in care se afla tara in opinia mea.Acum chiar nu stiu ce facultate sa fac pentru a-mi asigura un viitor in tara asta.

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Politician, traficant, manelist sau prostituata.

Astea sunt meseriile care iti aduc bani. Si nici macar de scoala generala nu ai nevoie pentru a le practica.

| AndyLavy a răspuns:

laughing eu te sfatuiesc sa pleci! aici daca nu furi ( majoritatea) nu prea ai ce sa faci. furi, inseli tot pe acolo...

| LaNaibaa a răspuns:

Eu vreau sa ma fac IT-ista.