| andy14 a întrebat:

Sal am 19 ani si m-am angajat de 3 saptami azi am fost la doctor si apar neasigurat am fost apoi la casmb si mi-au spus ca dupa data de 25 o sa apar asigurat eu am si pensie de urmas deoarece sunt orfan de tata. Oare pot obtine asigurare pe baza pensiei?

Răspuns Câştigător
| Klas a răspuns:

Dupa angajare exista o perioada de 30 de zile in care nu mai esti asigurat, insa da, o poti obtine.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti obtine o asigurare pe baza pensiei, incearca sa vezi ce acte iti trebuie la cns din judetul tau.