| CristiMC a întrebat:

Salaut! Azi m-am intalnit cu un prieten, am lasat gegile pe bancheta din spate si am mers sa luam dintr-un market ceva de mancat si de baut. Ne-am intors la autovehicul si dupa 30 minute am sesizat ca gecile au fost furate din masina. Am depus plangere la politie si mi s-a zis ca sunt sanse de 1% sa le gaseasca. Intamplarea s-a petrecut in Brasov intr-o zona aglomerata. Voi ce parere aveti? Sa astept sa-si faca politia treaba sau sa mi cumpar alta geaca? Sa incerc sa aflu singur hotu, dar cum? Multumesc anticipat.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumparati-va geci ca a inceput sa ninga.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa stai fără geaca pana o găsește politia? Nu mai iesi din casa iarna asta

| sierra1 a răspuns:

Ca să nu suferi de frig până poliția rezolvă cazul, ia-ți altă geacă

| anonimg a răspuns:

Eu rămân uimit la fel cum suedezii sunt furați de romi.
Păi cum e posibil să furi o haină în zilele noastre când toți avem șifonierele arhipline de haine?
Să nu te aștepți ca poliția să rezolve problema cât timp primăria nu a pus camere video în zona aceea. Camere video trebuie să fie puse în absolut toate parcările magazinelor și în locurile aglomerate.
Tu dar mergi și cumpără-ți o altă haină.

| CristiMC explică (pentru anonimg):

Mi am cumparat azi. Mersi de raspuns!

| Catrice a răspuns:

Până găsește politia hotul, ajungi la pensie. laughing
Nu cred ca în zona erau camere de supraveghere și dacă erau de pe la magazine pe undeva, chiar dacă politia preia imaginile, sunt slabe șanse sa găsească făptașul.
Auzi, da' voi ați, lăsat mașina deschisa? Ca atunci e vina voastră și hoții doar au profitat de 'neatenția' voastră.

| CristiMC explică (pentru Catrice):

Am zis sa nu o mai incui pentru 5 minute. Asta e, nici prin cap nu imi trecea ca voi ramane fara geaca. Imi pare rau ca avem cheiile de la apartament si bani in ea.

| cfrtobias a răspuns:

Trebuia sa mergi prin zona si sa vezi geaca ta de nu e pe hot sau mergi azi poate gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate hotul va fi prins, dar procentul de 1% sa gaseasca gecile si acesta e mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să fie camere acolo...

| CristiMC explică:

Am uitat sa precizez ca avem in geaca 1.200 lei si cheile de la apartament. In fine, cred ca le trec la pierderi... Multumesc pentru raspunsuri!

| Nuzicnume a răspuns:

Eu zic să nu mai lași USA deschisă și da ia-ți o geaca. te faci de ras pentru o geaca, cum să intrebi dacă să îți cumperi geaca sau nu?

| CristiMC explică (pentru Nuzicnume):

Aveam mai multe in geaca. Usa nu a fost deschisa, doar ca am zis sa nu mai incui masina pentru 5 minute, greseala mea.

| ralucaaadobre8 a răspuns:

Nu cred ca ii pasa politiei de geaca ta. fara suparare nu i pasa nimanui, adica ma pun in locul tau si te inteleg ca e naspa rau si eu tin la gecile mele dar pentru altii e irelevant. mie mi s-a furat telefonul acum ceva timp dintr un spatiu care nu era chiar la accesul tuturor, si politia nu a facut nimic DESI l au prins le hot care apropo a furat mai multe telefoane

| CristiMC explică (pentru ralucaaadobre8):

Intr-adevar, ai dreptate. In geaca aveam si alte bunuri, iar geaca nu era una de 200 lei... Mersi de raspuns!

| ralucaaadobre8 a răspuns (pentru CristiMC):

Nu ai mentionat nimic de nicio suma? crede-ma si daca era geaca Gucci de aia nu mai puteau ei au alte probleme mai importante de facut. nici tie nu ti ar conveni de exemplu sa ti se sparga casa/ sa fi fost batut pe strada si jefuit si cand chemi politia sa fie ceva de genu "ăăă nu prea are cine sa se ocupe, se cauta niste geci". plus ca sunt foarte multi pe zi cu cereri din acestea stupide pentru ei. nu prea poti invinovati pe nimeni pentru inconstienta ta pe moment