| CranK71 a întrebat:

Sall TPU, am o intrebare
In Iulie am facut 18 ani si nu mi-a mai venit alocatia, cand am inceput scoala am inteles ca trebui sa completez o cerere de alocatie sa fac o copie de pe buletin si sa le dau la secretariat, am facut, le-am dat si mi s-a spus ca trebui sa vina in decembrie alocatia, mie de obicei imi venea pana in ziua a 5-a a lunii alocatia, oare o mai veni? si daca da vine si pe celelalte luni in care nu a venit?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putintica rabdare, sigur o sa primesti alocatia, inclusiv pe lunile anterioare.

| William a răspuns:

Si eu am patit ca tine dar pana la urma a venit si din urma, ai rabdare.

| CranK71 explică (pentru William):

Da dar am citit undeva ca mai trebuia sa completez ceva pentru a primi si pe lunile din urma si nu stiu daca e adevarat...

| William a răspuns (pentru CranK71):

Eu nu a am completat nimic in plus.

| Kriss96 a răspuns:

Eu stiam ca se face cerere separata pentru alocatiile pierdute. La mine la scoala cel putin asa a fost. Si parca cererea se ducea la posta cand mergeai dupa alocatie. Ceva de genul. Poate la tine e altfel. Mai asteapta. Acum nu o sa-ti vina fix cum iti venea inainte. Plus ca dureaza pana ajunge informatia de la secretariat la posta ca sa-ti trimita aia alocatia.

| CranK71 explică (pentru Kriss96):

Si cum as putea face cerere si pentru alocatiile pierdute? ca mie la secretariat decat o cerere pentru alocatie mi-au dat de completat

| Kriss96 a răspuns (pentru CranK71):

Probabil doamna secretara nu are chef de munca in plus. Asa se intampla mereu happy
In mod normal te duci si ceri pur si simplu o cerere. Dar s-ar putea ca la tine sa fie altfel. Poate nu toate liceele au aceleasi metode.
Oricum cel mai sigur intrebi maine. Si mai bine vorbesti cu diriginta/dirigintele. Secretarele sunt tare tafnoase de obicei si extrem de lenese. Daca nu le intrebi tu ele nu zic mare lucru.