| Corina_Madalina_1990 a întrebat:

Vreau sa călătoresc în altă țară însoțită doar de tata, ce acte am nevoie ca sa pot trece vama?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti minora (sub 18 ani) ai nevoie de declaratia notariala a mamei, prin care isi da acordul sa pleci in strainatate si indica drept insotitor major pe tatal tau. De asemenea ai nevoie de carte de identitate (daca mergi in tari UE) sau pasaport, daca n-ai carte de identitate sau mergi si in alte tari.