| numesiprenume0 a întrebat:

Abrogarea pensiilor speciale a reusit in cea mai mare parte din cate vad, dar cei care au ramas cu ele nu mi se pare ca le-ar merita si ma refer la cei din MAI... Unii chiar nu fac mare lucru sau nici macar nu reusesc uneori si exemple sunt, chiar si in prezent. Cum sa dirijezi circulatia toata viata si sa ai ditamai pensia... si tot felul de corupti de la cel mai mic grad pana la cel mai mare. Sunt atatea exemple in ultima vreme.
Dar ce doresc sa spun este ca pe cei care chiar muncesc din greu, nu ii ia nimeni in considerare? Ma refer mineri, constructori, medicii care au viata oamenilor in maini...
Cum sa aloci mai multi bani la ministerul apararii decat la educatie sau sanatate?
Voi ce parere aveti? Este corect? Credeti ca se mai poate schimba ceva? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sunt singurul care observa ca de cand Orban e prim-ministru ceva ceva se mai misca in tara asta? dar cine stie pana cand.
Nu-s fan Ionannis dar in schimb salut initiativele de pana acum ale acestui guvern, dar ma tem ca si ei sunt la fel de coruptibili si de hoti ca si pesede, de ce ar fi altfel!
Nu poti supravetui ca om corect cand esti inconjurat de criminali cam asta se intampla in acest Parlament al Romaniei! si totusi poporul doarme, parca am votat sa ramana 300 de porci din 600, mai tineti minte?
Politia e militia, nici eu nu vad de ce ar fi mai cu mot acestia dar in fine.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu s-a abrogat nimic, este doar o propunere a Guvernului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum a reusit abrogarea?

| Wr3nch a răspuns:

Se poate schimba dar pana se schimba la nivel de popor dureaza ani buni.

| Frank51 a răspuns:

Nimeni nu va fi de acord sa i se scoata pensia asa cum nimeni nu va fi de acord sa fie alegeri in 2 tururi, este absurd(pentru ei).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar nu pot fi abrogate ca pica la ccr, doar impozitate