| Edy_Iulian_1985 a întrebat:

Salut, acum 3 luni și 2 săptămâni am avut un accident cu mașina (eu și cu un taxiu fara pasageri) domnul a coborât și gur din mașină era doar agitat după accident nu avea nimic grav a refuzat să se ducă la spital cu salvarea și a spus că ne înțelegem (sa ne vedem peste 1 h din motive personale) după perioada asta îl sun și îmi spune că este la spital deoarece se simțea rău a doua zi mă cheamă la poliție acesta a făcut o plângere pe baza de certificat medico-legal acesta venind cu mașina pe picioarele lui, acum vreau să îmi explice cineva câte zile de recuperare are pe acel certificat și dacă este posibil sa plătească sa ii scrie mai mult decât trebuie și ce risc eu ca vinovat de accident (fara alte probleme in trecut ) cazier curat. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Risti un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa, o amenda pentru provocarea accidentului si una daca n-ai instiintat politia de accident in maximum 24 de ore.
O sa afli cate zile de ingrijiri medicate are din dosarul penal, daca respectivul ti-a facut plangere penala prealabila in maximum 3 luni de la accident.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim cate zile are pe certificat.
si da e posibil sa il fi scos pe o spaga, la fel cum e posibil sa fi avut o problema reala.

Sa inteleg ca tu ai chemat salvarea la momentul accidentului si el a refuzat?

| Darius50boss a răspuns:

Riști amendă