| Sebiiiii13455 a întrebat:

Salut, acum că e nebunia asta cu coronavirus și ordonanța de urgență mă pot deplasa de la o locuință la alta? Mama locuiește la oraș și eu la țară într-o comună la o distanta de 80-90 km. Care motiv din cele 8 ale declarației pe pe propria răspundere credeți că se potrivește mai bine pentru această deplasare între locuințe?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi tu de ce te duci la maică-ta? Care-i motivul?

| hummmer a răspuns:

Citez de pe alt site...''Răspunsul Poliţiei Române: Actul normativ menționat mai sus nu impune o limită de distanță. Referitor la întrebarea dumneavoastră punctuală, da, un cetățean din București poate merge în Vaslui pentru a-și îngriji părinții...''
Punctul 4, zici ca ai mama bolnava.