| LBL a întrebat:

Am 24 de ani si am un unchi de 47 de ani betiv si saritor la bataie.ps are 10 clase iar o doza de prostie +bautura=o bruta.Acum cateva seri eu eram la masa cu bunica mea si el.Precizez ca eu nu locuiesc la bunica, stau cu parintii mei, oricum nu vreau sa intru in detalii..Eu vorbeam cu bunica si el s-a bagat in vorba(era beat foarte tare)si i-am zis ca nu ma intereseaza si atunci a facut urat de tot gata sa ma ia la bataie,din intamplare sau taiat lemne pentru gratar si a luat toporul,atunci eu am luat-o la fuga, ziceam ca gata pana aici mi-a fost, a fugit in jur de 1 km dupa mine cu toporul pana s-a dat batut pentru ca eu sunt iute de picior si eram in adidasi.Precizez ca nu am spus nimic la politie... Vreau sa imi recomandati niste arme de autoaparare + link de unde sa dau comanda. Vreau sa fie complet legale! Ms funda

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Eu zic sa-l bagi la puscarie. E mai ieftin si mai usor.

| 24082000 a răspuns:

Apff... nu inteleg ce iti trebuie arme de autoaparare? Ai vrea sa faci vreo crima? Nu stiu ia si tu un bat mare si daca se apropie de tine dai cu batul in el!

| LBL explică (pentru 24082000):

Armele de autoaparare sunt nonletale( adica nu te ucid)in aceasta categorie intra sparyurile cu piper si paralizante si aparatele cu electrosocuri.