| Ghengbeng18381 a întrebat:

Salut, am avut un accident la un patinoar, am lovit o fata care a intrat brusc in fata mea. Într-adevăr vina imi revine. Din punct de vedere legal ce s-ar putea întâmpla incazul incare depune plângere sau ajunge la spital?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta nu este infractiune si nici contraventie.
Tot ce poate face legal este sa te dea in judecata, pe cale civila, in baza raspunderii delictuale si sa solicite daune materiale si/sau morale.
Daca nu ti-a luat datele este aproape sigur ca nu a patit ceva si nici nu o sa faca nimic.

| sierra1 a răspuns:

I-ai rupt ceva fetei in cauză?

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca a intrat brusc in fata ta, vina e amandora.Pe partii, patinoare asfel de accidente sunt greu de evitat
Daca nu au fost urmari, nu va depune plangere!
au fost urmari, a venit salvarea?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Anonimull iar ai editat!
rusinica!

| blackann a răspuns:

Pai amenda e cam 20.000 EUR... daca a patit ceva.
Si cam 5 ani de inchisoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu e grav nu ai ce să pățești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde și dacă ea a primit lovitura tare și s-a dus la spital

| Motherlode a răspuns:

Dupa parerea mea a fost doar un accident, la patinoar se mai intampla. Nu cred ca vei pati nimic.

| Rares010181 a răspuns:

Nu pățești nimic