| stnvlro a întrebat:

Am buletinu expirat de 2 ani de zile sunt in Italia si trebuie sa ma intorc in tara si ca sa scap de o amenda de 300 euro la vama cineva mi-a spus atunci cand dau buletinu la control sa bag 50 euro sub buletin si se rezolva, este o idee ok? nu la vama in Romania nu stiu la care dar cica mai am o sansa sa am norocul ca nu vor controla, ce parere aveti?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pana la vama romaneasca nu te va controla nimeni. Spaga daca ar fi sa dai sigur nu este atata, max 10-20 de Euro. Nu te sfatuiesc sa ii mituiesti tu Ai putea sa te interesezi de la un sofer de pe un mijloc de transport persoane pe acea ruta..In cel mai rau caz ceri sa vorbesti cu un superior al politiei de frontiera care trebuie sa fie obligatoriu de servici.