| Sevilla a întrebat:

Salut, am cumpărat o mașina recent și ieri mi-a fost înmânat fiscalul de către fostul proprietar. In cate zile trebuie sa-l duc la primărie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-l duci la compartimentul de impozite si taxe de la primarie inainte de a depune actele pentru inmatriculare. Avand in vedere ca inmatricularea trebuie solicitata in maximum 30 de zile de la cumparare va trebui sa mergi la primarie inainte de expirarea acestei perioade.