| Anonim12377e7 a întrebat:

Salut! Am dat sala si am picat cu 19 pct. Am citit undeva ca in 15 zile ma pot reprograma sa dau din nou si altii au spus ca dupa 15 zile ma pot duce acolo si dau examenul pe loc din nou. Imi poate explica cineva cum functioneaza acum?

Răspuns Câştigător
| Vasilicamosbatran a răspuns:

Am patit exact la fel ca si tine.
Doar ca nu iti trebuie o anumita reprogramarr cum zic astia.
Din ziua cand ai picat sala, se calculeaza 15-16 zile, si te duci atunci doar cu fldosarul si buletinul.
Programare e atunci cand de ex. Nu poti ajunge peste 16 zile la sala si mergi de ex. Peste o luna-2.
Aceasta programare ti-o da instructorul.
Deci vorbeste cu el in caz de ceva.
Am picat de 2 ori cu 15 si 21.
Dupa 3 treia incercare l-am luat cu 23. Aici la Suceava m-a programat la Oras dupa 4 luni.
Si la oras am dat cu o domnisoara Politista super de treaba.
Am avut 0 puncte, deci nicio greseala.
Am dat intr-o zi de Miercuri Orasul, si Luni era la Posta.
Mult succes.
Funda?

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Luni era la Posta Permisul voiam sa spun. Si examenul a durat 25 minute.

| Anonim12377e7 explică (pentru Vasilicamosbatran):

Multumesc mult, o sa iti dau Funda. Totusi, am gasit o programare pe 1 octombrie si am facut-o si acum sunt programat pe 1 octombrie. Oare ar fi o problema ca m-am reprogramat singur sau e valabil a programarea?

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru Anonim12377e7):

E valabila

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reprograma si acum dar data cand vei fi reprogramat este dupa 15 zile calendaristice libere de la data cand ai sustinut proba, respectiv nu se ia in calcul ziua cand ai sustinut proba si ziua cand se termina termenul de 15 zile.

| NunuNini a răspuns:

Trebuie sa te programezi. Nu te poti duce pur si simplu si sa dai examen.