| Davidmc a întrebat:

Salut! Am depășit Limita legală de viteza cu 70 km anul trecut in Septembrie, am depus contestație, cam cât timp pot lungii acest proces?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal si legal plangerea contraventionala trebuia judecata de mult timp, mai ales ca aceasta trebuie judecata cu precadere.
Nu stiu cat ai mai putea amana pronuntarea unei hotarari dar ma intreb la ce-ti foloseste, in final tot va trebui sa platesti amenda si tot iti va fi suspendat dreptul de a conduce.

| Davidmc explică (pentru Ioandelasal):

Am nevoie foarte mare de permis, de acces încerc sa lungesc procesul

| darrio2007 a răspuns:

Deci recunosti ca ai depasit viteza dar ai facut contestatie?
Te simti cumva nedreptatit?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cred că l ai lungit suficient. Nu vad care ar fi scopul sa îl mai prelungești, că probabil de câștigat nu ai șanse.