| vlllaaddd a întrebat:

Salut TPU, ce primesc daca am depasit limita legala de viteza cu 11 km? era drum de 70 km/h si eu am avut 81 ce pățesc ca imi vine sa mor? eram cu masina firmei

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este asa mare lucru, doar vei fi amendat si poti plati jumatate din minim in maximum 15 zile de la data primirii procesului-verbal de contraventie.

| vlllaaddd explică (pentru Ioandelasal):

Imi vine sa ma sinucidddd

| vlllaaddd explică (pentru Ioandelasal):

O sa imi ia si puncte de penalizare...

| Ioandelasal a răspuns (pentru vlllaaddd):

Fii serios, nimeni nu se sinucide pentru o amenda, nu o sa fie prea mare, mai ales daca platesti in maximum 15 zile.

| Holiday a răspuns:

Daca iti arata pe bord 81, de fapt aveai mai putin. La toate masinile, ce iti arata in bord, e cu 3-6% mai mult decat viteza reala. Deci, daca aveai 79km/h, chiar daca era un radar activ, nu primesti amenda. Doar daca depasesti cu minim 10km/h viteza maxima admisa e penalizabil.

| vlllaaddd explică (pentru Holiday):

Nu stiu cat imi arata ca era din aia cu linie nu cu numere exacte, dar pe la 81 era linia aia

| Holiday a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca indicatorul de viteza al masinii, indiferent de care tip e, iti arata 81, sigur aveai sub 80.

| vlllaaddd explică (pentru Holiday):

S-a uitat si politista la mine cu coada ochiului cand treceam pe langa ea

| vlllaaddd explică (pentru Holiday):

Doamne ajuta sa fie mai putin, iti mulțumesc pentru raspunsuri

| Holiday a răspuns (pentru vlllaaddd):

Si nu i-ai facut si tu cu mana? N-ai salutat-o?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru atat?
E prea mica amenda ca sa te agiti.
Asta daca te-a prins politia sau vreo camera.

| vlllaaddd explică (pentru anonim_4396):

Pai era o politista cu radaru si statea cu radaru si cred ca m-a prins

| anonim_4396 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca nu te-a oprit ai scapat.
Putin probabil sa primesti acasa.

| vlllaaddd explică (pentru anonim_4396):

Nu a oprit pe nimeni, sunt stresat rau imi vine sa ma sinuciddddd

| vlllaaddd explică (pentru anonim_4396):

Nu a oprit pe nimeni, statea doar cu o camera cred sau cu radar, cred ca era radar si m-a prins de la 90 am incetinit la 81 si doar pe la 81 m-a prins, nu vreau amenda ca mor

| anonim_4396 a răspuns (pentru vlllaaddd):

E o prostie.
Stai omule linistit.
Nu ai nici o amenda.

| KovacsB a răspuns:

Nu se complica pentru 10-11 km.
Trebuie sa stea sa scrie pe litere procesul ala verbal.
Ateapta clienti adevarati.