| MarioInsanePhantom798 a întrebat:

Salut, am incercat sa dau un scam pe internet si am mintit un copil ca i-am furat nr de la card si maica-sa a blocat cardurile si m-a dat la politie. Se poate ca politia sa ma gaseasca?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Stai linistit ca nu iti face nimic mai ales ca e din alta tara. E de ani de zile o pagina pe Facebook care pacaleste oamenii ca le da un tel gratis (nici ei nu ar trebui sa puna botul la asa ceva dar ma rog) si ii pune sa cumpere de la magazin coduri de paysafe. In atatia ani politia nu a facut nimic.

Dar tu sa nu mai faci asa ceva

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca reuseste sa vada de unde provine mesajul incat ajunge la tine, se va intocmi un dosar penal cu amenda si o amonestatie, parintii o sa dea explicatii dc ai facut tampenia aia - si tu vei fi audiat, o posibila bataie sau injuraturi primite de la ei apoi dormi in patul tau noaptea - daca ai peste 18 tu vei fi audiat, dosar penal, sansa sa fi angajat va fi 0 pentru ca apari in cazierul judiciar deci munca la negru - amenda si posibila puscarie care slabe sanse sa o faci pentru asta, sau stai o perioada scurta cu recidivistii

| MarioInsanePhantom798 explică (pentru mgtow):

Am vb de pe discord
Si este o posibilitate de a previne asta

| MarioInsanePhantom798 explică (pentru mgtow):

Sunt din alta tara Omeni aceia

| Ineys a răspuns (pentru MarioInsanePhantom798):

Daca sunt din alta tara nici nu mi-as face griji. Probabil maica-sa te-a citit ca esti tot un pusti si a vrut sa te sperie. Nu vine nimeni din alta tara sa te aresteze pe tine aici.

| MarioInsanePhantom798 explică (pentru Ineys):

Mi am dat seama de asta bro dar ca mia A vb pe apel cu politia

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai cerut bani sau ceva de genul? Daca doar l-ai mintit fara sa pretinzi nimic se poate considera o farsa. Daca nu, se considera inselaciune, dar ma indoiesc ca a mers la politie

| MarioInsanePhantom798 explică (pentru Furnicuta000):

Nu i-am cerut nimic un cont de google

| Furnicuta000 a răspuns (pentru MarioInsanePhantom798):

Stai linistit ca nu iti face nimic mai ales ca e din alta tara. E de ani de zile o pagina pe Facebook care pacaleste oamenii ca le da un tel gratis (nici ei nu ar trebui sa puna botul la asa ceva dar ma rog) si ii pune sa cumpere de la magazin coduri de paysafe. In atatia ani politia nu a facut nimic.

Dar tu sa nu mai faci asa ceva