| onetwothree a întrebat:

dau funda. Mi s-a furat portofelul, iar acolo aveam cartea de identitate, permisul, cardurile, un card de memorie de la aparat, carnetul de student, card Studcard, vreo 80 lei si legitimatia de transport. Am fost la politie si mi s-a spus ca nu pot face nimic, si nici macar nu primesc o dovada ca am permis nici daca il declar pierdut. Cum vine asta? Daca ma puteti ajuta va multumesc. O seara frumoasa happy

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

la politie biroul eliberari permise auto.aici dai o declaratie de pierdere/furt permis de conducere si primesti "dovada" cu care poti circula o luna
nu are cum sa zica politia ce ai scris mai sus
legal nu au nici o baza a face o astfel de declaratie

1 răspuns:
| silvershark a răspuns:

Detalii despre permisul de conducere:http://www.somara.ro/index.php/actepersonale/permis