| Com3 a întrebat:

Salut, am inteles ca de la 1 iulie cei ce nu au 10 clase absolvite nu mai pot sa faca scoala de soferi.
Intrebarea mea e, cu aceste doua luni de "pandemie" tot la 1 iulie va fi pusa in aplicare aceasta lege?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai inteles foarte gresit, nu exista o asemenea prevedere legala. Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie. Si nici nu cred ca o sa se introduca o asemenea prevedere, cel putin nu in viitorul apropiat.

| Com3 explică (pentru Ioandelasal):

Https://www.digi24.ro/......es-1239108
Aici vazusem, plus alte site-uri, dar posibil sa nu fie ''foarte'' adevarat!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Com3):

Este o prostie, au fost numai discutii in acest sens, nu s-au materializat intr-o prevedere legala.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu sa exista nicio asemenea lege votata