| hanonime a întrebat:

Am intrat la ASE in primii 30 si am inteles ca o sa primesc o bursa de merit care este in jur de 700 de lei. Imi poate spune cineva ce acte sunt necesare pentru dosar? Am tot cautat pe net si nu am gasit. Am sunat la facultate si degeaba, una dintre secretare mi-a spus ca sunt pe internet toate detaliile, alta mi-a spus ca sa nu o frec la cap in vacanta. Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Daca citesti metodologia de acordare a burselor (http://social.ase.ro/burse), vei intelege ca nu ai nevoie de documente pentru burse "de excelenta", "de merit","de performanta"--- acestea se acorda din oficiu in baza unor criterii profesionale! Bursele de acest tip nu sunt ajutoare sociale pentru studii --- sunt recompense pentru performanta!
In schimb, bursa sociala este ceruta de catre student prin depunerea unei cereri si a unor documente care-i justifica cererea ---bursa este un ajutor social pentru studii!

1 răspuns:
| Ibrahimovic a răspuns:

Dacă e să primești bursa de merit sau bursă de studiu nu este necesară întocmirea unui dosar. Pur si simplu va trebui să duci la secretariat un extras de cont pentru a-ți fi virati banii in cont.
Doar la bursa socială este necesar dosarul.