| Georgequattro a întrebat:

Salut, m-am incadrat in toate cerintele pentru bursa de merit de la facultate si am depus toate actele necesare. Intrebarea este cand o sa se vireze primii bani in cont? Am intrebat ceilalti colegi, nimeni nu stie raspunsul chiar daca au sunat si la secretariat.

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Depinde de facultate, in general facultatile vireaza banii in data de 15/16.

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Fiecare facultate își stabilește data emitentă a burselor pentru studenți. Nu avem noi de unde să știm acest lucru, doar facultatea stabilește. Poți să trimiți un mail pe adresa decanatului facultății, să soliciți informațiile referitoare la perioada în care se vor vira banii în conturile studenților.

| Georgequattro explică (pentru GPA):

Multumesc pentru lamurire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza pandemiei și a incompetenței primăriilor locale în ceea ce privește prioritățile monetare, se stă foarte prost cu bursele. Vin ca salariile minerilor și moartea lui Iliescu.