| Razvac a întrebat:

Salut, am luat o amenda în județul Suceava localitatea Câmpulung, amenda am plătit-o în Cluj după 2 săptămâni am primit o somație ca nu am plătit amenda în localitatea în care figureaza în buletin, trebuia sa trimit cuiva poza cu chitanța dacă e plătită în alt județ?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai platit-o peste 30 de zile amenda se trimite la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii de domiciliu. Trebuie sa trimiti dovada platii la aceasta primarie, altfel amenda va fi pusa in executare silita.