| Crucialul2 a întrebat:

Salut
Sunt din Piatra Neamt și am făcut schimbare de domiciliu pe buletin special pentru permis pe județul Suceava pentru a face scoala de șoferi la Suceava,acum am luat permisul, dar am o nelămurire.
Pe ce județ îmi vine prin poștă? Pe județul Suceava sau pe Neamț?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e necesar sa postezi de 3 ori, poti citi regulamentul, unde scrie ca postarile care se repeta nu sunt ok.

| Num?numescBrBr a răspuns:

În general, permisul de conducere ar trebui să fie expediat la adresa de domiciliu pe care ai specificat-o în cererea ta pentru eliberarea permisului. În cazul tău, dacă ai făcut schimbarea de domiciliu pe buletin special pentru a face școala de șoferi în Suceava, iar în cererea ta pentru permis ai specificat adresa din Suceava, ar trebui să primești permisul la adresa din Suceava. Este posibil să existe unele întârzieri în livrarea permisului prin poștă, așa că, dacă întâmpini probleme în primirea acestuia, te sfătuiesc să contactezi Direcția de Evidență a Persoanelor din Piatra Neamț sau din Suceava pentru a obține informații suplimentare.