| messii10 a întrebat:

Salut am luat teapa cu un telefon pe mercador mi-a fost trimis alt telefon in schimb ce pot face sa imi recuperez bani? ce sa spun la politie?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea mai ai ce face!
Chiar dacă faci reclamaţie la Poliţie, respectivul are cont FALS şi nu va fi găsit.

Când o să vă învăţaţi minte şi nu o să mai umblaţi după "chilipiruri" pe astfel de site-uri?

Eventual, dacă cumperi pe un astfel de site, NU plăteşti în avans ( ci numai după ce verifici marfa )!

Toate cele bune.

| viotedy a răspuns:

Faci reclamatie, spui adevarul, tot ce stii de ala, adresa, telefon...il gaseste

| CrazySunshine a răspuns:

Faci reclamatie la politie si nu mai cumperi de pe siteuri din astea in care nu sti multe despre vanzator. Mai bine cumpara de la siteuri serioase unde nu poate vine cine vreaa si cum vrea... un exemplu : emag.ro

| AndruCriistina a răspuns:

Ai putea da sa te duci sa faci reclamatie la politiewinking dar daca esti duce capul poti sa te duci chiar de unde ti s-a trimis telefonul si le explici ca nu ti s-a trimis telefonul respectivwinking. In caz ca neaga acest lucru chemi politia dar sa ai dovezi.

| alexfotbalpoli a răspuns:

Si eu am luat o teapa cu niste ghete de fotbal era cica oferta ghete originale f50 300 lei si mi-a trimis niste espadrile rupte... nu prea ai ce face iti dai seama ca nu a pus adresa lui adevarata pe site si numarul daca il suna cineva inchide... funda?