| jarhead a întrebat:

Salut am o intrebare
am cumparat ceva de pe olx si am vorbit cu propretarul sa trimita continutul prin posta romana cu ramburs...
si cand am mers la posta sa ridic coletul era pus fara ramburs nu trebuiea sa platesc pe colet
si acum ma suna si intreaba de bani si i-am spus ca a pus coletul fara ramburs si ca este vina lui...
si acum imi spune sa o sa ma dea in judecata ...este posibil?
funda

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este posibil, daca nu platesti pretul produsului pe care ti l-a trimis.

| jarhead explică (pentru Ioandelasal):

De ce sa ii platesc daca nu a cerut bani pe colet

| jarhead explică (pentru Ioandelasal):

Cum este posibil daca nu a cerut ramburs pe colet?

| Ioandelasal a răspuns (pentru jarhead):

Spui ca ti l-a facut cadou? N-ati discutat un pret?

| jarhead explică (pentru Ioandelasal):

Cam asa ceva eu am zis ca ii platesc 130 de lei
dar el nu a pus coletul cu bani nu a cerut ramburs
nu cred ca a stiut cum se trimite prin posta...

| Ioandelasal a răspuns (pentru jarhead):

Se poate ca nu a stiut sau a uitat.

| christall a răspuns:

Ai primit produsul? Da? Si-a primit banii? Nu. Fii cu bun simt si fa ce e corect.

| Anon03 a răspuns:

N-are cum sa te dea in judecata pentru greseala lui. Plus de asta cine dracu te-ar da in judecata pentru 130 de lei laughing) sa fim seriosi... Daca esti om, poti sa ii trimiti omului banii pentru ca asa ar fi firesc si ati termina balciul. Acum pune-te in locul lui, si tie ti se putea intampla asa... poate omul chiar are nevoie de acei bani, mai stii? happy