| Cosmin_Stan_1997 a întrebat:

Am o intrebare am dat comanda vineri in jurul orei 12:00 cam in ce zi imi va ajunge coletul?
Ei livreaza si duminica?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nicio firma nu lucrează duminica, nici sâmbătă nu se livrează (doar in cazul in care clientul specifica faptul ca vrea livrare sâmbătă). De obicei comenzile date vineri ajung luni. Dar asta dacă produsul e pe stoc și e predat curierului vineri. Poți suna la firma la care ai făcut comanda și sa intrebi dacă a trimis produsul, dacă zice ca da înseamnă ca îl vei primi luni, dacă nu atunci marți.

| Cosmin_Stan_1997 explică (pentru Bondarel99):

Produsul e pe stoc!
Cei de la care am dat comanda au spus ca poate veni si azi iar ierii am primit mesaj un mesaj!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Cosmin_Stan_1997):

Ai primit mesaj de la firma de la care ai cumparat sau de la firma de curierat? Eu am avut multe comenzi si de fiecare data livrarea se facea in zile lucratoare, chiar si la Nemo. E putin probabil sa vina azi, de fapt nu vine pentru ca e trecut de ora 17. Poate tu stai intr-un oras mare unde ai ei depozit.

4 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Depinde unde ai comanda.
De livrat, firmele de curierat nu lucreaza duminica. Si trebuie sa mai tii cont de un aspect foarte important: urmeaza zile libere din cauza sarbatorii (sf Marie) si zilele de Luni si Marti vor fi libere.
Cel putin Fan Curierul stiu ca isi reiau activitate incepand cu Miercuri, saptamana viitoare.

| Cosmin_Stan_1997 explică:

Eu am dat la nemo express