| SyBy92 a întrebat:

Salut, am o intrebare, în Februarie am depus pentru alocație de 18 ani cu nr. de cont, tot ce trebuie. Faza este că nici în ziua de azi nu am primit nimic în cont. Cum aș putea rezolva problema, precizez că sunt colegi ce o primesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Va trebui sa te informezi la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala(AJPIS) din judetul unde ai domiciliul--- toate aceste agentii judetene deruleaza mai multe beneficii sociale intre care se afla si alocatiile de stat.

| SyBy92 explică (pentru alessia5158):

O să văd ce pot să fac!

| alessia5158 a răspuns (pentru SyBy92):

Succes!
p.s.Banuiesc ca stii despre conditia de acordare a alocatiei, respectiv sa nu fi repetat anul scolar.