| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Salut, am o mică întrebare! Dacă după sala, m-am programat la traseu pe 28, iar din întâmplare școala are concediu/toți instructorii. Ce se poate face? Este obligată școala sa trimită un instructor?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa te consulti cu intructorul inainte de stabilirea examenului, nu dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum vine asta? Normal cand ai traseu instructorul nu umbla prin vacanta. El nu stie ca ai examen?

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru anonim_4396):

Pe la finalul lui Noiembrie am dat sala, și m-am programat singur pe calculator, pe cea mai apropiată data, adică 28 Decembrie. Eu nu știam ca ia el concediu de sărbători atunci. Și azi când am fost sa plătesc 2 ore suplimentare, s-a luat șeful școlii de mine ca de ce nu ma gândesc și la ei ca cine îl plătește. Și nu cred ca o sa fiu singurul in ziua aceea cu examen. De la școala mea, da, dar de la alte scoli, din câte stiu, mai dau alți prieteni de-ai mei examenul. Ce o fi de făcut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

Vorbeste cu instructorul si vezi ce sfat iti poate da.

| Anuket a răspuns:

Nu știu dacă este obligată, deși plătești școlii orele. Oricum nu e musai să dai examenul pe aceeași mașină.