| cosmin330 a întrebat:

am primit o amenda contraventionala acum 3 luni si vreau sa stiu daca pot scoate "chitanta taxe/impozite" daca amenda nu e platita? sau trebuie in mod obligatoriu sa o platesc?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intelegi tu prin a scoate "chitanta taxe/impozite"?
Chitanta se primeste doar cand platesti taxa sau impozitul respectiv.

| cosmin330 explică (pentru Ioandelasal):

Amenda e de pe 5.03. 2014, crezi ca a intrat deja la impozit?

| Ioandelasal a răspuns (pentru cosmin330):

In mod normal a fost trimisa la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii tale dar nu intra la impozite si taxe, este separata de acestea.
In perioada urmatoare se va incerca executarea silita, o sa primesti o instiintare.

| cosmin330 explică (pentru Ioandelasal):

Cand o voi primi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru cosmin330):

Asta n-am de unde sti, depinde de functionarii de la impozite si taxe.
Te poti interesa acolo, sa vezi daca au primit-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa o platesti