| SWT a întrebat:

Salut,am primit o amenda pentru deranjarea linistii publice(art. 2/25 L 61/1991) in valoare de 200 de lei.Sunt curios daca in timp se adauga penalizari daca nu o platesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La amenda nu se adauga nici o penalizare dar se pot adauga cheltuielile de executare silita, daca nu o platesti si se ajunge la executarea silita.

| Roliii a răspuns:

Daca nu o platesti pana la termenul limita se adauga inca o penalizare pentru asa ceva si tot asa mai departe pana poti ajunge la tribunal etc.

| RockForALongLife a răspuns:

Un unchi a primit si el o amenda si i-a spus ca daca n-o plateste pe loc pina la vama se mai adauga ceva banuti pe ora