| AlexSadik a întrebat:

Salut, acum vreo 4 zile am luat o amenda de la jandarmerie pentru deranjarea linistii publice in valoare de 100 RON.Sunt major, 18 ani, stau cu parintii. Am mai avut tangente cu jeg...organele serioase ale statului dar niciodata o amenda. Nu as vrea sa afle parintii de amenda si nici nu am bani sa o platesc, ce se intampla daca nu platesc? se baga la impozit? o trimite prin posta? Au cum sa mi o vada parintii? se mareste? ce se intampla?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti baga penalizari si creste, mai bine le zici decat sa ajungi datornic si cu un cazier judiciar urat cand ti-l cere la angajare.

| AlexSadik explică (pentru mgtow):

Poate sa mi faca cazier daca nu platesc amenda?straight face

| mgtow a răspuns (pentru AlexSadik):

Esti deja bagat in cazier fiindca ai comis o infractiune si ala e istoricul tau de baiat cuminte sau rau daca se umple.

| AlexSadik explică (pentru mgtow):

Tu cati ani ai?

| mgtow a răspuns (pentru AlexSadik):

Vezi la profilul meu.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Parintii tai vor afla daca tu nu o platesti.
Aceasta intra la impozitul casei cred ca daca nu o platesti s-ar putea sa ai restante. Adica sa se mareasca suma de plata.