| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari pentru cultura mea : Eu in general cumpar filme originale pe fiecare saptamana, sunt ieftine la hipermarket. 1-Dar este in regula daca descarci un film de pe un site normal de filme il vezi si il stergi este totul in regula? 2-Este in regula sa vizionezi un film online? In primul rand eu nu descarc mai nimic, In al doilea rand nu vizionez filme online deoarece calitatea este foarte redusa.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

1. E ca si cum ai fura o piine si ai minca-o, fapta exista, dovezile dispar in scurt timp (sau nu, ca desi stergi, se pot recupera datele respective, ramin si in logurile ISP-ului, etc).
2. Depinde. De regula e in regula, dar de cele mai multe ori e "usor ilegal"...