| an0n1m346 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cunoscatori!
Deci la noi la liceu, notele se pun pe un catalog electronic numit adservio (adservio.ro).
Fiecare profesor introduce un stick in acest adservio(un fel de calculator) si se logheaza cu numele si parola la care are acces sa puna note/absente etc la materia respectiva.
Eu si colegii mei de clasa am aflat parola profesorului de informatica, si ne putem loga punand/modificand note/absente etc (e greu sa isi sea seama pentru ca este cam in varsta si prostut)
Intrebarea mea este ca daca se va afla ca s-au modificat note etc. putem fi prinsi intr-un fel? Adica ne poate gasi dupa ip de unde s-a modificat etc? (merge si dupa telefon sa intrii sa modifici)
Va rog sa raspundeti doar daca stiti!

Răspuns Câştigător
| AlexandruTeodor a răspuns:

Nu, IP-ul este in functie de reteaua la care esti conectat(banuiesc ca pe wi-fi), si oricum cu IP-ul nu aveau ce face, doar sa-ti afle locatia unde esti conectat la acea retea, atata tot. Nu cred ca o sa-si de-a nimeni seama, probabil profesori o sa zica ca ei nu v-au pus nota asta.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Bravos, tocmai ai recunoscut o infractiune pe un site public. Pregateste-ti alifia...http://www.avocatmarta.ro/......i-pedepse/

| J0nas a răspuns:

Da se poate! Tu daca te-ai logat pe acelasi IP cu care te-ai logat la contul tau de elev te poate prinde! Daca nu, nu... Funda?