| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca am o ora pe sapt de sport, am 2 note de trecere, dar am 4 absente NEMOTIVATE in catalog la materia respectiva, mai trec sau rămân neclasificat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai rau caz... ramaii gras(a) din cauza lipsei minime de sport.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Practic fotbalul in timpul liber și muncesc pe acasă, dar nu sunt interesat de sportul care se practica in scoala

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La 10 absențe nemotivate pe trimestru sau la 10% absențe nejustificate calculate din numărul de ore pe semestru la o materie, se scade nota la purtare cu un punct. Nu ramai neclasificat. Te clasifica in grupul puturosilor. Ai vrut sa spui ca nu se incheie media. Daca ai note se incheie.

| DaniTDCI a răspuns:

Pai depinde de profesor, de exemplu la scoala mea, daca faci absente la sport, trebuie sa le recuperezi, ai 4 absente? atunci trebuie sa faci 4 ore de sport,

| Ririru a răspuns:

Buna,
Ce inseamna pentru tine absenta nemotivata de ai scris-o cu litere mari? Orice absenta poate fii motivata, daca ai scutire medicala sau daca ti-o motiveaza diriginta. Nu exista absenta care nu poate fii motivata.
De trecut, treci, ti se poate incheia media cu 2 note din moment ce ai doar o ora pe saptamana( numar ore+1 ), poate profesorul mai vrea una, dar este posibil sa iti inchida media si asa. Iar daca notele tale fac o medie de peste 5, da, treci.

| Mehmet_Koz_1999 a răspuns:

Nu nu ramai