| Laurentiu1997jj a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare,recent am achizitionat o mașină si trebuie sa fac Contract de Vânzare-Cumpărare cu fostul propietar, după ce fac contractul pot sa fac din nou aceleași contract cu unul dintre părinți?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa vinzi masina, chiar daca n-ai inmatriculat-o pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, dar intai trebuie sa o iei in evidente la finante la tine.
apoi poti face contact

| Laurentiu1997jj explică (pentru suntserios):

Deci trebuie doar să o trec la Taxe si impozite, după sa fac din nou contract de vanzare-cumparea, trebuie sa ii schimb si certificatul de inmatriculare sau ilnschimb dupa ce o trec pe unul dintre părinți?

| suntserios a răspuns (pentru Laurentiu1997jj):

Nu e neaparat nevoie sa schimbi certificatul, e suficient sa o iei la taxe

| ioana748 a răspuns:

Da, era mai interesant dacă era luata direct pe numele părintelui.

| Laurentiu1997jj explică:

Salut,masina este inmatriculată