| alexalberto a întrebat:

SAlut, am si eu o intrebare, sunt minor si in urma cu 1 saptamana am fost cu trenul pana la Bacau, am stat cu picioarele pe bancheta si un politist a zis ca imi va trimite amenda acasa( i-am dat numele, adresa, tot < Mare prostie>) Astazi am primit de la posta ca am primit un pachet. Cat ma poate costa amenda ca am stat cu picioarele pe bancheta, in tren?

Răspuns Câştigător
| Fikki a răspuns:

Max 200 lei.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara ca amenda poate fi de la 175 lei la 400 lei.

| vangaelis a răspuns:

Pfff...nu cred, putea sa te mustreze. fiind minor, cel mult te certa, a doua oara poate iti dadea amenda.
El ti-a luat datele doar ca sa justifice sefului lui ca a avut si el un pic de activitate pe tura lui. Doar atat. In cel mai rau caz, facea o notificare prin care se instinteaza parintii
Din moment ce ai primit instiintare de un pachet nu poate fi pachet surpriza cu amenda dupa o saptamana. Stai linistit.

PS: te-ai grabit cu funda. ca nici macar nu e amenda, e doar un colet

| alexalberto explică (pentru vangaelis):

Scrie recomandata! Asta ce e?

| vangaelis a răspuns (pentru alexalberto):

happy o amenda dupa o saptamana? cam greu de crezut... sa zicem ca ar fi asa inseamna ca ai de platit frate, ca au trecut 48 de ore.
eu zic sa fii linistit.