| alexalberto a întrebat:

SAlut, am si eu o intrebare, sunt minor si in urma cu 1 saptamana am fost cu trenul pana la Bacau, am stat cu picioarele pe bancheta si 2 oameni, care s-au asezat langa mine au chemat politistul si a zis ca imi va trimite amenda acasa( i-am dat numele, adresa, tot < Mare prostie>) Astazi am primit de la posta ca am primit un pachet. Cat ma poate costa amenda ca am stat cu picioarele pe bancheta, in tren? undeva am gasit ca intre 350-800 lei. E posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform HG 203/1994 amenda pentru fapta ta ar fi de de la 350 lei la 800 lei. Fiind minor limitele pedepsei sunt de la 175 lei la 400 lei.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cati ani ai?

| alexalberto explică (pentru Ioandelasal):

| Ioandelasal a răspuns (pentru alexalberto):

Conform HG 203/1994 amenda pentru fapta ta ar fi de de la 350 lei la 800 lei. Fiind minor limitele pedepsei sunt de la 175 lei la 400 lei.

| AlexeHellsing a răspuns:

Acestea prevede legea:
Conform HG 203/1994 amenda pentru fapta ta ar fi de de la 350 lei la 800 lei. Fiind minor limitele pedepsei sunt de la 175 lei la 400 lei. Sper că te-am lămurit...

| Klaryssa a răspuns:

Ei, ce să- faci? Dă-i drecu'!

| LiviuAlexoiu a răspuns:

In Romania.

| Apache a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Asa e....in strainatate ar fi peste 300 de euro...romanii astia sunt ingaduitori