| BigLike a întrebat:

vreau sastiu daca e legal sa fac urmatorul lucru: am observat ca Youtube in ultimul timp e plin de reclame cu dropshipping, as vrea sa stiu daca e legal ca eu de exemplu sa intru pe ali express sau alte site-uri din china sa imi aleg unprodus care imi place iar dupa sa intru pe ebay si sa postez acolo acelasi produs cu pretul diferit (un pret putin mai mare pentru profit) iar atunci cand o persoana intra pe ebay si cumpara produsul de la mine comanda sa mearga direct la ali express ca ei mai apoi sa trimita produsul direct la cliect se poate face asa ceva?

1 răspuns:
| Rux2000 a răspuns:

Sincer nu stiu dar ai putea face in felul următor faci anuntul pe ebay asa cum vrei tu cu preţ ridicat etc.dar cand omul iti da comanda tu fa comanda la aliexpreass sa iti vina tie pai tu ii trimiti persoanei respective. Este mai dificil asa insa pentru a evita orice risc nu stiu daca este legal sau nu ideea ta