| Fogor_Ionut_1992 a întrebat:

Salut,am si eu o problema.sunt cercetat intr-un caz pentru intretinere relatii sexuale cu o minora abuz de incredere si cica furt calificat, si am o masina pe care taicasu fetei a declarat ca masina este cumparata pe banii lu fisa.si mi-au oprit masina la politie printe care am facut cerere la judecator sa imi restituie masina si mi-a fost refuzata cererea pe baza ca nu am talonul masinii ca acesta este oprit la sloveni din cauza rovinietei cand veneam din Spania cu ea.ce as putea sa fac sa imi pot recupera masina? astept raspunsuri dau funda multumesc o zi buna

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la serviciul de inmatriculari si solicita o copie a certificatului de inmatriculare, cu acesta poti dovedi ca masina este a ta, daca este inmatriculata pe tine si o sa ti-o restituie. Vad ca ai cautat necazurile cu lumanarea si le-ai si gasit.

| Fogor_Ionut_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Salut masina este inmatriculata pe Spania, si sunt in cercetare de 5 deja am intrat in a 6 luna si nau dovezi sa dovedeasca ca este adevarat ce spune ea... puscarie nu este dar pana se rezolva cazul ar mai dura un an...de unde pot scoate certificat sau dovada ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Fogor_Ionut_1992):

Daca masina este inmatriculata in Spania atunci de acolo poti obtine o copie a certificatului de inmatriculare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât nu ai un document justificativ din care să reiasă că ești proprietarul mașinii, nu poți contesta decizia instanței.
Mergi la Înmatriculări și faci acolo o cerere motivată pentru eliberarea unei adeverințe din care să reiasă că mașina este a ta.
În rest, ești "bun" la comiterea de infracțiuni și mâna lungă a legii nu te va ierta.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Daca masina este locul unde ai mentinut actul sexual ar trebui sa astepti pana se termina toata nebunia asta si cativa ani de puscarie daca declara ca esti vinovat apoi te bucuri din nou de ea, data viitoare lasa minorele, nu vezi in ce hal ai ajuns uff.

| Fogor_Ionut_1992 explică (pentru mgtow):

Salut locul nu este in masina si nici nu exista locul, ea asa zice dar n-are dovezi n-are martori n-are nimic..nare nici dovezi ca ar exista lucrurile care cica iau disparut din casa!

| IMC90 a răspuns:

Baite, data viitoare tine-ti carcaletele departe de minore laughing

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Ionut,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, ai la dispozitie si optiunea de-a ne trimite mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!